Профнастил для даху
Профнастил для облаштування даху є одним із варіантів цього затребуваного та популярного сьогодні матеріалу. Широке поширення він набув за рахунок комплексного поєднання хороших експлуатаційних характеристик з довговічністю, міцністю та відносно невисокою вартістю самого матеріалу та його монтажу.
Компанія "Сталевий Світ" виробляє профнастил покрівельний таких марок:
малюнок 1. - профнастил покрівельний ПК20
малюнок 2. - профнастил покрівельний ПК35
малюнок 3. - профнастил покрівельний ПК45
малюнок 4. - профнастил покрівельний ПК57
малюнок 5. - профнастил покрівельний ПК75
Галузь застосуванняПокрівельний профнастил використовують у житловому, промисловому, господарському будівництві. Він ідеальний для навісів та козирків, дахів практично з будь-яким кутом скату, при зведенні малих архітектурних форм (кіосків, невеликих магазинів, гаражів) та при будівництві великогабаритних об'єктів (модульних будівель, торгових центрів, сільгоспспоруд, ангарів, СТО). Покрівельний профнастил може бути використаний також для оздоблювальних робіт, якщо потрібна більш висока жорсткість покриття, ніж стіновий профлист.
У чому відмінність покрівельного матеріалу від інших видів профлистаВластивості покрівельного профнастилу визначаються його функцією – зробити ваш дах надійним та герметичним. Тому цей різновид профлиста має підвищену жорсткість і більш високу несучу здатність у порівнянні, наприклад, зі стіновим профнастилом. Профнастил покрівельний в Києві має своє маркування і відрізняється за висотою «хвилі» та товщиною металу, що застосовується при його виготовленні. Чим вище ці параметри, тим ширша сфера застосування профлиста і тим більші навантаження він здатний витримувати. Що стосується габаритних розмірів, то вони практично однакові для всіх видів профілю (відповідають ГОСТу 2404 - Страница не найдена5-94) і можуть сягати 12 м завдовжки. Важливим параметром покрівельного профнастилу є товщина, яка варіюється від 0, 45 мм до 1,00 мм. Чим вище передбачуване навантаження на дах, тим більшу товщину листа потрібно вибирати. Наприклад, якщо кут ската невеликий або у випадку, коли ви передбачаєте можливість проводити якісь роботи, наприклад, техобслуговування даху, потрібно вибирати товстіший лист профілю. Якщо ж необхідності залазити на дах не передбачається або кут ската великий, що не дозволяє затримуватися на ньому снігу та іншим обтяжувачам, товщину профілю можна вибрати поменше. Взагалі ж для покрівельного металопрофілю існує спеціально розроблена таблиця навантажень і схем прольотів, завдяки чому можна значно зменшити вартість об'єкта, що споруджується.
Переваги покрівельного профнастилу- Легка вага (від 4,5 кг на 1 м2). У результаті і сама покрівля буде досить легкою.
- Висока міцність на стиск та вигин, стійкість до механічних пошкоджень, яка досягається завдяки поздовжнім ребрам жорсткості металевого профілю.
- Довговічність (експлуатаційний період може сягати 45 років), і навіть можливість вторинного використання іншому об'єкті.
- Стійкість до корозії, ультрафіолету, герметичність та пожежна безпека.
- Екологічність.
- Достатня гнучкість і простота в обробці та різанні, що дає можливість реалізувати будь-які дизайнерські ідеї для дахів різної конфігурації, навіть дуже складної.
- Великий спектр колірної гами (у разі покрівельного профлиста з полімерним покриттям). Профнастил оцинкований покрівельний має сріблястий колір (покриття цинку від 180 до 275 грам на м²) і меншу довговічність.
- Низькі витрати на експлуатацію та транспортування. Догляд за покрівлею з профлиста не завдає клопоту – її достатньо почистити щіткою. На відміну від бітумного аналога, покрівля з профлиста не зростає з часом мохом.
- Економічність: при правильному розрахунку кількості листів можна мінімізувати відходи при монтажі та час на припасування матеріалу.
- Внесезонність монтажу. Покрівельний профнастил стійкий до морозів, вологості, високих температур та їх перепадів. Тому будівельний процес можна проводити без затримок та зупинок у будь-яку пору року.
- Низька ціна в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами.
- Покрівельний профнастил, як і інші види цього матеріалу, монтується легко і швидко. Однак важливо пам'ятати, що кут схилу поверхні повинен бути не менше 5º.
- Як основа під профнастил використовується решетування, сталеве або дерев'яне (у цьому випадку її слід обробити антисептиком). Шумоізоляцію даху покращує утеплювач та правильно зібраний «покрівельний пиріг».
- Якість усієї роботи залежатиме від грамотного укладання першого листа, тому приділіть увагу монтажу з першого кроку. Кріплення профліста зазвичай роблять у прогинах «хвилі» та місцях прилягання.
- Найбільш просто робити установку покрівлі із цільних листів профнастилу. Якщо ж довжина схилу даху перевищує 12 метрів, то профлисти укладаються внахлест.
- При монтажі покрівлі із профнастилу не допускається використання абразивних різальних інструментів. Не можна також економити на елементах кріплення, які краще купувати разом з профнастилом у виробника. Тут рекомендується купувати і додаткові елементи. Це забезпечить ідеальне поєднання елементів між собою, їхнє прилягання і навіть дозволить заощадити на транспортуванні (все можна привезти за один раз).
Пам'ятайте, що технічні виміри та правильний монтаж покрівлі з профнастилу, поряд з товщиною металу та висотою хвилі, є умовами її довговічності та міцності. Не "купуйтеся" на дешеві китайські матеріали і не намагайтеся "заощадити на сірниках" - при спорудженні покрівлі дрібниць не буває. Найкраще звернутися за допомогою до професіоналів. Купити покрівельний профнастил у Києві можна в компанії «Сталевий світ». Наші фахівці мають високу кваліфікацію та індивідуально підійдуть до кожного замовлення. Ми допоможемо реалізувати задуманий проект, забезпечивши відмінне функціонування покрівлі, розумну ціну та гарантію якості. Покрівельний профнастил від ТОВ «Сталевий світ» робиться на власному обладнанні відповідно до українських та європейських вимог. Такий підхід виправдає себе у майбутньому, забезпечивши надійність покрівлі, яка протримається без ремонту багато років.