Металопрокат Київ
Незважаючи на появу нових різноманітних матеріалів, метал і в ХХI столітті є одним з основних конструктивних матеріалів, що не мають собі рівних за економічністю виготовлення та широтою застосування. Тільки за останні двадцять років виробництво та споживання металу у світі зросло вдвічі і становить близько 8 мільярдів тонн на рік. А продукція, виготовлена з кольорових та чорних металів, становить близько 70 -75% у валовому національному продукті різних держав.
Де застосовується металопрокатСьогодні зустріти металопрокат у Києві, втім, як і у всьому світі, можна повсюдно. Його використовують у будівельній індустрії – промисловому, житловому, адміністративному, дорожньому будівництві. Без металопрокату не обходяться такі галузі, як машинобудування, верстато- та суднобудування, сільське господарство, промислове виробництво, авіація та приладобудування, електроніка та медтехніка. Навіть звичайна побутова техніка, якою ми користуємося щодня, створена з використанням цього універсального та практичного матеріалу. Такою популярністю він завдячує своїм властивостям високим експлуатаційним характеристикам. Причому у різних сферах застосовуються певні метали – залежно від потреб та результату, який потрібно отримати «на виході». Притаманні алюмінію хороша ковкість, теплопровідність, легкість, висока міцність при наднизьких температурах, дають можливість використовувати його в промисловості, авіабудуванні, кріогенній техніці, виробництві фольги. Пластичність та електропровідність міді робить її незамінною в енергомашинобудуванні та кабельному виробництві. Міцність, надійність та антикорозійні властивості стали широко використовуються у будівництві, машинобудуванні, промисловому виробництві та у побуті.
Що ж таке металопрокатМеталопрокатом називають вироби, виготовлені з металу на спеціальному устаткуванні (верстати, прокатні стани) під дією тиску та високих або низьких температур. Для його виробництва застосовують сталь, чавун, алюміній, мідь, вольфрам, цинк, хром та інші метали, а також їх сплави. Продукція з металопрокату в Києві відрізняється за ціною. Вона дуже різноманітна, а класифікувати її можна за низкою ознак – габаритами, товщиною, формою профілю, вагою, призначенням, типом обробки поверхні. Але найголовнішим із них є тип металу, з якого вироблено металопрокат. Залежно від цього металопрокат ділиться на дві основні групи – чорний та кольоровий – на вигляд металів, з якого він виготовлений.
Чорний та кольоровий металопрокат у КиєвіЧорний металопрокат використовується частіше і зазвичай дешевше за кольоровий. Його міцність, як правило, вища, ніж у кольорового металопрокату.
Чорний металопрокат представлений трьома типами продукції за матеріалом виготовлення:
- зі сталі та її сплавів (сортовий та фасонний металопрокат),
- з чавуну (ковкого, сірого та високоміцного),
- феросплави (застосовуються в основному при виробництві легованої сталі).
Продукція металопрокату даного виду використовується як заготовки при виробництві рейок, балок, паль, труб, корпусів машин, вагонів, паль та багато іншого. Серед виробів чорного металопрокату – куточки, швелера, арматура, коло, квадрат, двотавр. Продаж чорного металопрокату в Києві за цінами виробника націлений на будь-якого покупця, незалежно від складності замовлення та його обсягу.
Кольоровий металопрокат відрізняється від чорного насамперед тим, що зроблений із кольорових металів, у тому числі легких, рідкісних, дорогоцінних і навіть радіоактивних. Серед них алюміній, мідь, латунь, цинк, хром та багато іншого. Оскільки всі цим матеріали досить дорогі, то й металопрокат із них коштує недешево. Він не має такого поширення, як чорний і використовується в значно менших обсягах. Однак у специфічних галузях, де потрібні спеціальні властивості кольорових металів, альтернативи цьому виду металопрокату немає. Наприклад, у точному приладобудуванні, електроніці, медичній та радіотехніці, ядерній енергетиці, гальваніці, виробництві космічного обладнання. Основні методи виробництва кольорового металопрокату: ливарний, порошковий, флотаційний, плавка алюмінієвих та мідних сплавів, обробка тиском мідних сплавів.
Класифікація металопрокатуЯк було зазначено вище, металопрокат класифікують за низкою параметрів.
- За формою поперечного перерізу прокатних виробів
- Листовий металопрокат. Може бути холодної і гарячої прокатки, різної товщини (тонкі листи, до 4 міліметрів, і товсті, понад 4 міліметри). Приклади такого металопрокату – рулон, смуга, листи, профнастил;
- Сортовий. Цей вид прокатних виробів має у поперечному перерізі просту правильну геометричну фігуру. Приклади – квадрат, смуга плоского перерізу, коло тощо. Сюди відносять такий вид металопрокату, як арматура (застосовується для армування залізобетонних конструкцій). Знаходить широке застосування у будівництві, машинобудуванні, автомобілебудуванні тощо. Залежно від розмірів перерізу, сортовий металопрокат поділяється на дрібний, середній та великий.
- Фасонний. Прокатні вироби, що мають складнішу конфігурацію в перерізі (двотавр, швелер). Такі конструкції мають максимальну міцність за мінімальних перерізів. Фасонний металопрокат може бути масового та спеціального призначення. Звичайний кутовий профіль, швелери, двотаврові балки використовують як у промислових масштабах, так і в індивідуальному господарстві (наприклад, облаштуванні чи ремонті будинків, квартир, теплиць). Фасонний профіль спеціального призначення широко застосовують у промисловості (наприклад, нафтовій, електричній), сільському господарстві, ремонтно-будівельних роботах, машинобудуванні. Яскравий приклад фасонного профілю спецпризначення – залізничні колії або каркаси мостів.
- Трубний. Труби роблять безшовними, зварними, профільними, змінними перерізами.
- Спецпрокат. Зазвичай виготовляють у вигляді коліс, куль, вигнутих профілів, бандажів.
- За призначенням. Залежно від металу, форми перерізу, геометричних розмірів металопрокат можна умовно поділити на такі групи: для машинобудування, нафтогазовидобувної промисловості, літакобудування, будівництва, хімічної, харчової промисловості і т.д.
- За типом обробки поверхні. Розрізняють дзеркальний, матовий, шліфований та калібрований металопрокат.
- За технологією виробництва – гарячої та холодної ковзанки. У першому випадку температура прокатки вище, ніж температура рекристалізації, у другому – навпаки.
- За вартістю. Металопрокат в роздріб відрізняється за ціною, яка перш за все залежить від вартості сировини та її якості. Наприклад, сировина від провідних європейських та вітчизняних виробників коштуватиме дорожче за дешеву китайську, але й якість її також буде незрівнянно вищою. Крім того, на ціноутворення впливає форма, основні параметри та вид самого виробу. Подорожчання викликає також індивідуальні, особливо фігурні замовлення, у малих обсягах.
Перш, ніж купити металопрокат, потрібно вивчити особливості, розібратися в різновидах асортименту і вибрати надійного виробника. Адже процес прокату досить складний і потребує високої кваліфікації, хорошого обладнання, точності його налаштування. Від цього, як і від якості сировини, залежатиме, якою буде кінцева продукція, наявність чи відсутність у ній дефектів. ТОВ «Сталевий світ» працює на ринку металопрокату багато років і знає всі тонкощі технологічного процесу, закупівлю вихідної сировини та виготовлення металопрокату будь-якої складності. Ми раді запропонувати вам свої знання, вміння та досвід у виробництві металопрокату найвищої якості, який надійно служитиме довгі роки.