Як загерметизувати трубу на покрівлі з профнастилу
застосовують вже досить давно, особливо популярний цей покрівельний матеріал для монтажу дахів у промисловому та цивільному будівництві. Металева покрівля чудово себе зарекомендувала не лише як довговічне покриття, але й покриття, яке не корозує, чудово витримує температурні перепади та забезпечує максимальний захист від пилу, вітру та будь-яких атмосферних опадів. Для того щоб покрівля з профнастилу максимально забезпечувала гідроізоляцію, особливу увагу слід звернути на герметизацію місця примикання труби з профнастилом.
Якісна робота з герметизації стику між профнастилом і трубою забезпечує тривалий термін експлуатації не тільки покрівельного покриття, але і самого даху в цілому. В іншому випадку на Вашу покрівлю чекають такі проблеми:
- Протікання атмосферних опадів виникає в тому випадку, якщо стик між димарем і профнастилом правильно не загерметизували
- Кроквяна система загниває через протікання води в щілинах між трубою і металопрофілем, дерев'яні елементи сиріють, гниють і деформуються
- Сиріє не лише дерево, а й весь покрівельний пиріг, у тому числі й утеплювач, який просто припиняє виконувати свою основну функцію – зберігати та утримувати тепло
- Профнастил покрівельний з часом починає корозувати із внутрішньої сторони через постійну вологість.
- На сам коник. Найнадійніше місце для виведення труб вважається коник покрівлі. Таке місце розташування труби дає можливість виключити утворення конденсату і снігових заметів, знижує ймовірність появи різних видів протікання, проте порушує цілісність карнизної балки. Якщо Ви вибрали такий варіант виведення труби, стик достатньо залити герметиком силіконовим і зашити декоративним фартухом.
- Труба виводиться з відривом 50-80 див від ковзана покрівлі. При такому розташуванні труб утворення протікання та снігових заметів зводиться до мінімуму, не порушується кроквяна система ковзана, стик між профнастилом та димоходом захищають за допомогою еластичних накладок та додаткових елементів покрівельного фартуха.
Схема герметизації примикання прямокутної труби:
Оздоблення місця примикання прямокутної труби з профнастилом виконується за допомогою фартуха з оцинкованої сталі, який можна придбати в готовому вигляді, або зробити на замовлення. Герметизація фартуха виконується за таким алгоритмом:
- Гідро та пароізоляцію, що розрізалася при виведенні димохідної труби назовні підклеюють до зовнішніх стінок самої труби за допомогою будівельного скотчу.
- Для встановлення верхньої планки примикання по периметру труби роблять невелику штробу
- Верхній край планки примикання, який становить від 1 до 2 см, розміщують у каналі штроби і фіксують за допомогою термостійкого герметика.
- Нижня частина планок конструції фартуха стикують між собою з нахлестом 10-12 см і фіксують шурупами
- Під нижню частину покрівельного фартуха поміщають відвід (краватка)-елемент, який роблять зазвичай з оцинкованої сталі у вигляді гладкої смуги металу з відбортуванням, що забезпечує відведення води та запобігає утворенню протікання.
Що стосується схем обходу круглих труб тут справи набагато простіше. Стики між трубою та профнастилом герметизуються за допомогою спеціальних еластичних готових прокладок у вигляді вирви з латексу різного діаметру. Прокладка надівається на трубу щоб вона щільно обходила димар, основа кріпиться до покрівлі за допомогою герметика або покрівельних шурупів, зверху одягається декоративний фартух-ковпак під колір профлиста.