Від чого залежить ціна металочерепиці та профнастилу
Металочерепиця та профнастил по праву займають провідні позиції щодо популярності серед сучасних покрівельних матеріалів. Вони втілили у собі всі необхідні та достатні умови, які мають бути дотримані для створення надійної, довговічної та візуально приємної покрівлі. Тому зовсім не дивно, що на ринку будівельних матеріалів сьогодні існує багато пропозицій цього виду продукції. При цьому ціна як на профнастил, так і на металочерепицю може значно відрізнятися у різних продавців або компаній. Щоб зрозуміти, чому це відбувається і як правильно зорієнтуватися покупцю, потрібно знати, від чого залежить вартість профільованого листа та металочерепиці.
Металочерепиця та профільований лист – що вибрати для покрівліПрофнастил і металева черепиця мають багато спільного. Зокрема їх об'єднують:
- висока міцність при достатній гнучкості та пластичності;
- стійкість до атмосферних та кліматичних факторів, а також хімічного впливу;
- тривалий термін служби;
- легка вага;
- екологічність та пожежостійкість;
- відносна простота у зберіганні, транспортуванні та монтажі;
- універсальність застосування, не «примхливість» у догляді;
- економічність та невисока ціна;
- широкі дизайнерські можливості завдяки великій кольоровій гамі.
І металочерепицю, і профлист роблять із рулонної оцинкованої сталі певної товщини за допомогою спеціального профілегибочного обладнання (для надання заданого профілю). Обидва матеріали зазвичай мають кілька шарів покриттів, які надають їм хвалені захисні та декоративні якості.
Незважаючи на такі схожі технології виробництва та властивості самих матеріалів, відмінності між ними існують. Наприклад, профнастил, крім покриття покрівлі, можна використовувати для перекриттів, обшивки стін, обладнання огорож. Він застосовується для практично плоских дахів, тоді як металочерепицю використовують для дахів з кутом схилу не менше 12º, а то й 14º. Металочерепиця проблематичніша в укладанні, так як вимагає точного припасування по лінії поперечної хвилі, по верху і низу, дуже точної стикування швів, щоб уникнути можливої корозії і т.п. Металочерепиця, на відміну від профнастилу, часто потребує меншого кроку решетування (іноді навіть ставлять суцільну решітку) та встановлення контробрешітки. Вона зазвичай дає більше відходів (іноді 30-40%) через нюанси конфігурації: це особливо актуально для дахів складної форми. Профлист простіше у транспортуванні та дешевше. Однак металочерепиця легше профнастилу в розрахунку на метр квадратної поверхні і в силу особливостей форми має кращу звукоізоляцію. Головною ж її перевагою, безумовно, є велика зовнішня привабливість та естетичність: метлочерепиця виглядає дуже респектабельно та красиво. Тому її набагато частіше використовують у житловому будівництві, а профнастил – у промисловому. Вибір на користь того чи іншого матеріалу залежить від призначення самої споруди, смаку власника, його бажання чи необхідності заощадити. Незалежно від переваг, прослужить ваша покрівля довго або додасть вам зайвого «головного болю», залежатиме виключно від якості самих матеріалів. Одним з орієнтирів, як не схибити при покупці, має бути ціна.
Чинники, що формують ціну на пофнастил та металочерепицюСеред багатьох факторів, якщо не брати торгову націнку окремих продавців, є основні параметри. Саме від них залежить собівартість та кінцева ціна профлиста та металочерепиці, а також експлуатаційні характеристики обох матеріалів.
- Якість металу, з якого роблять профіль. Сюди в першу чергу відноситься товщина металу – треба розуміти, що збільшення цього показника, наприклад, на 0,1 міліметра дає для споживача зайві 5-7 років експлуатації. Не менш важливо якість обробки поверхні, рівень класу оцинкування, якість його нанесення та інше.
- Виробник металу. Цей пункт безпосередньо пов'язаний із попереднім. Тут варто віддавати перевагу визнаним світовим лідерам із виробництва металу. Особливо обережно потрібно ставитися до профнастилу та металочерепиці, зробленим з азіатського металу, наприклад, дешевого китайського. Цю інформацію, втім як і пункт 1, обов'язково з'ясуйте у продавця і перегляньте документи, що підтверджують якість.
- Якість та вид покриття. Про це також можна дізнатись із відповідних документів. Варто пам'ятати, що покриття багато в чому несе відповідальність за стійкість покрівлі до ультрафіолету, корозії, температурних перепадів та морозів. Тому слідкуйте за тим, що клас цинкового покриття був досить високий (не менше 100 грамів на квадратний метр листа, високий клас європейських виробників – від 180 до 275 грамів на метр квадратний). Не менш важливим є дотримання технології нанесення покриття та наявність усіх «шарів пирога» (цинку, грунтовки, антикорозійного покриття, полімеру, захисної плівки або лаку). Відсутність будь-якого шару або порушення технологічного процесу може зменшити ціну на покрівельний матеріал, однак позначиться на його міцності та довговічності. Крім того, ціна залежить ще від виду полімерного покриття. Найдешевший, але й менш довговічний та естетичний матеріал – простий оцинкований профнастил.
- Перегляд профілю. Ціна тут визначається маркою профнастилу (покрівельний, несучий, стіновий) і залежить від його жорсткості, товщини металу, складності профілю. Так само і у металочерепиці – різні марки цього матеріалу можуть відрізнятися за ціною.
- Виробник безпосередньо профілю, якість та налагодження обладнання. Нове високотехнологічне обладнання, яке обслуговують кваліфіковані фахівці, даватиме необхідну якість профілювання. Неправильно налагоджені або зношені лінії з виробництва на виході дають неякісний і недовговічний матеріал. Наприклад, з дефектами поверхні, неправильними геометричними розмірами, мікротріщинами, погано обробленими торцями та інше. Все це в майбутньому може стати причиною раннього зносу покрівлі і навіть спричинити її часткову або повну заміну.
Виконання вищезгаданих пунктів повною мірою гарантує по-справжньому високу якість продукції, але при цьому, природно, спричиняє певні обов'язкові витрати на виробництво. Тому, вивчивши пропозиції на ринку, ви зрозумієте, що ціни у сумлінних продавців зазвичай не сильно відрізняються. А ось дуже низька вартість пропозиції металочерепиці або профліста повинна викликати у вас підозру - ви ж знаєте, що "безкоштовний сир тільки в мишоловці". Покрівля - не той випадок, коли економія буде найголовнішим фактором при виборі матеріалу: зрештою, бажання купити занадто дешево може обійтися вам дорого в майбутньому при експлуатації даху.
Щоб убезпечити себе від неякісних матеріалів і не переплачувати надто багато, найкращим варіантом буде покупка покрівельних матеріалів безпосередньо у виробника, який давно і добре зарекомендував себе на цьому ринку. Однією з таких компаній є ТОВ «Сталевий світ», фахівці якої завжди раді допомогти своїм клієнтам на етапі консультацій при підборі необхідного матеріалу, розрахунків його кількості та забезпечити точні терміни постачання. Ми даємо гарантію на профільований метал власного виробництва, виготовленого з європейської сталі на сучасному високотехнологічному обладнанні. Наша репутація, якою ми цінуємо, стане запорукою якості, довговічності та надійності вашого даху з металочерепиці або паркану з профнастилу.