Вибір профнастилу для паркану
Зіткнувшись з необхідністю зведення паркану, багато хто ставить собі питання - що віддати перевагу - зовнішній вигляд або надійність. Вирішувати таку дилему вам не доведеться, якщо ви зупините свій вибір на профільованому листі (інші його назви – профнастил, металопрофіль ) – матеріалі, який поєднує в собі обидві ці якості. Але щоб такий паркан довго радував вас своєю функціональністю, потрібно знати нюанси вибору металопрофілю з урахуванням вашого конкретного завдання.
Чим гарний паркан із профлістаПрофнастил – конструктивний, економічний та доступний за ціною матеріал. Він відноситься до категорії «суцільних» захисних огорож, тому паркан з профлиста стане справжнім форпостом, що оберігає від сторонніх очей, а також усілякого шуму, бруду, вітру та пилу. Серед переваг паркану з профільованого листа виділяються:
- простота та швидкість монтажу та транспортування;
- невибагливість у догляді, легкість у ремонті (наприклад, якщо один із листів матеріалу раптом пошкодився, його легко замінити на інший);
- шумоізолюючі властивості та пожежобезпечність;
- пластичність та гнучкість у поєднанні з достатньою жорсткістю;
- міцність, велика довговічність (до 50 років), стійкість до атмосферних факторів (вологості, перепадів температур, ультрафіолету);
- широкі можливості конструювання та дизайну за рахунок багатої палітри кольорів покриття та різноманітності розмірів профілів;
- доступна ціна;
- можливість демонтажу паркану з його повторним встановленням.
При експлуатації огорож на них, як правило, не діють постійні статичні навантаження (на відміну, наприклад, від перекриттів). Тому для цього зазвичай застосовують стіновий профнастил, який маркується буквою «С». У виняткових випадках, коли передбачається можливість великого вітрового або штормового навантаження, для облаштування паркану можливе використання профнастилу з більш високою жорсткістю, такою, якою володіє покрівельний або несучий. Крім літер, у марках (при маркуванні видів) профнастилу є цифри. Та з них, яка стоїть за літерами, позначає значення «висоти хвилі» (чи ребра) профнастилу. Її величина прямо пропорційна жорсткості профнастилу: чим ця цифра вища, тим більше навантаження здатний витримати металопрофіль. Серед найпоширеніших марок профнастилу (профлиста) для забору такі:
- ПС8 – менш жорсткий, з великою шириною листа.
- ПС10 - один з найбільш популярних видів профнастилу. У порівнянні з ПС8 має яскраво виражений трапецієподібний профіль і більшу жорсткість. Класичний парканний варіант профнастилу.
- ПС14 має ще більшу висоту «хвилі» і, відповідно, жорсткість. Малюнок даної моделі стінового профільованого листа схожий на покрівельний аналог. Даний варіант ідеально підходить для фасадних частин огорож, воріт, хвірток.
- ПС20 – найвищий по «хвилі» і жорсткий варіант профнастилу для забору. Він буде оптимальним як з погляду зовнішнього вигляду (гарною правильною формою трапеції профілю), так і за міцністю.
Також при маркуванні вказують інші цифри, наприклад, корисну ширину листа сталі в міліметрах і його товщину.
Нюанси вибору профнастилу для огорожі
- Призначення паркану. Якщо споруда тимчасова (наприклад, огорожа навколо будмайданчика), підійде простий варіант металопрофілю – звичайне оцинкування, без покриття, з невеликою жорсткістю. Коли йдеться про стаціонарні паркани, краще вибирати жорсткіший профнастил з полімерним покриттям.
- Рельєф, ландшафт та кліматичні особливості місцевості, де стоятиме паркан. Наприклад, якщо особливістю клімату є сильні вітри, слід враховувати таке явище, як «парусність». Для забору в таких випадках потрібно вибирати більш жорсткий профнастил (з високою хвилею), а також брати до уваги ці моменти при його монтажі.
- Якість та товщина сталевого листа, з якого виготовлений профнастил. Товщина оцинкованого металевого листа має становити 0, 45 мм і вище (допускається 0,4 мм, але це у випадку, коли йдеться про тимчасові споруди, з невеликим терміном служби (до п'яти років)). Товщина сталевого листа менше 0,4 мм для забору з металопрофілю неприйнятна. У цьому випадку приділіть особливу увагу якості металу та його виробнику. Європейська сировина – гарантія надійності. А ось на сумнівні китайські варіанти не купуйте. Ними часто «грішать» недобросовісні продавці, пропонуючи профлист зі сталевого листа завтовшки 0,3 – 0,35 мм. У цьому випадку навіть не витрачайте час – такий паркан прослужить вам недовго. Не піддавайтеся також на хитрощі, коли ціна здається вам підозріло дешевою. Запитайте сертифікати якості на сировину – відповідальний виробник та продавець обов'язково підтвердить свою репутацію. Можете навіть озброїтися мікрометром та самостійно перевірити товщину металу. Можливо, такий прискіпливий підхід займе більше часу, зате зекономить ваші дорогоцінні нерви та час. Зверніть увагу, що товщина металу зазвичай вказується без урахування товщини полімерного покриття.
- Дізнайтеся клас цинкового покриття - від нього залежать антикорозійні властивості металу: чим він вищий, тим краще захисні властивості листа сталі. Тут знов-таки звертайте увагу на країну-виробника металу.
- Зверніть увагу на полімерне покриття. Найбільш поширені сьогодні – поліестер, пурал, пластизол. Активно використовується нова технологія Printech. Кожен із видів покриттів відрізняється певним набором властивостей. Вивчіть їх перед тим, щоб зрозуміти, на якому з видів покриття потрібно зупинити вибір у вашому конкретному випадку. Пам'ятайте, що тип покриття може значно збільшити термін служби паркану з профнастилу.
- Намагайтеся купувати листи профнастилу з однієї партії, щоб їх розміри та кольорова гама були ідентичними. Як показує практика, іноді в різних партіях профлиста відтінки одного і того ж кольору можуть трохи відрізнятися.
- При виборі марки профнастилу для забору та його забарвлення враховуйте особливості як проекту вашої споруди, так і навколишнього ландшафту.
- Зверніть увагу, щоб геометрія профілю була не порушена, а краї листів були без задирок або нерівностей. На поверхні не повинно бути ні подряпин, ні вм'ятин.
- Переконайтеся, що матеріал виготовлений з дотриманням всіх правил технологічного процесу на висококласному обладнанні. Насторожити має відсутність маркування листів чи відмова продавця пред'явити сертифікати та інші документи, які регламентують якість профнастилу.
- Зверніть увагу, що загальна ширина листа і його корисна (або робоча) ширина відрізняються і визначаються особливостями монтажу профнастилу. Ці параметри різняться на величину нахльостування листів профнастилу при їх з'єднанні між собою. Зазвичай ці параметри вказані у характеристиках матеріалу. Цей важливий момент дозволить правильно розрахувати необхідну кількість листів, щоб уникнути перевитрати або нестачі профнастилу при зведенні огорожі. До речі, ширші листи дозволяють збільшити відстань між прольотами, заощадивши на кількості стиків, точок кріплення, опорних стовпах. Однак тут теж треба підходити виважено – це може збільшити парусність. Крім того, ширші листи складніші у транспортуванні.
Як бачите, пристрій паркану з профнастилу, незважаючи на простоту, вимагає знання багатьох нюансів. Допомогти цьому може кваліфікована консультація професіоналів, наприклад, фахівців компанії-виробника «Сталевий світ». Ми допоможемо визначитися з необхідним типом матеріалу, розрахуємо його оптимальну кількість, забезпечимо найвищу якість виготовлення профнастилу. Відразу в комплексі ви зможете підібрати необхідні комплектуючі, додаткові та декоративні елементи. У нас ви знайдете індивідуальний підхід, демократичні ціни та сервіс європейського рівня.