Планки
На завершальному етапі будівництва вам обов'язково знадобляться елементи, які нададуть споруд естетичного вигляду і гарантують їх надійне функціонування при експлуатації. Це звані додаткові елементи, різновидом яких є всілякі планки.
Планки та їх призначення
Планки являють собою фасонні конструкції різної форми та розміру, які використовуються при монтажі покрівлі, меншою мірою – для огорож, металевого сайдингу. Вид планок залежить, передусім, від призначення. Окрім декоративної функції, планки поєднує загальна особливість – захист підпокрівельного простору, стиків, швів, примикань площин від влучення вологи, пилу, снігу. Таким чином, планки перешкоджають руйнуванню не лише окремих елементів підпокрівельного простору, а й усієї будівлі в цілому.
Виготовляють планки з рулонної сталі – оцинкованої або з полімерним покриттям, пофарбованим у кольори згідно з каталогом RAL. Тому планки завжди можна підібрати ідеально в тон матеріалу покрівлі (наприклад, металочерепиці чи профнастилу). Це, до речі, наголошує на актуальності придбання матеріалів у одного виробника. Кількість планок та їх різновид багато в чому залежить від складності покрівлі, її площі тощо. У середньому витрати на планки можуть становити до десяти відсотків вартості всієї вашої покрівлі (чим складніше покрівля, тим ця цифра вища). Однак це той випадок, коли не варто заощаджувати. Такі на перший погляд дрібниці, як планки, можуть послужити в майбутньому добру службу, надійно захистивши ваш будинок, зробивши його добротним та надійним. У результаті ви збережете не лише кошти на ремонт, а й власні нерви.
Види покрівельних елементів- Коник для металочерепиці та профнастилу
Важко уявити собі сучасну покрівлю без такого універсального та необхідного елемента, як коник. Його основне призначення - захищати верхні стикувальні шви в місцях зіткнення схилів даху від попадання туди пилу, бруду, вологи або невеликих сторонніх предметів. Ковзани бувають прямими або фігурними, а також з вентиляційними отворами. Стандартна їхня довжина становить від двох до шести метрів. Від правильності установки ковзана та його конструктивних особливостей безпосередньо залежатиме як зовнішній вигляд покрівлі, так і її функціональність. Серед видів ковзанів можна назвати: фігурний, звичайний, черепичний, радіусний, паркан.
- Планки
Тут можна виділити кілька видів планок:
- З назви зрозуміло, що цей елемент призначений для закриття торців огорожі або покрівельного покриття (наприклад, листів металочерепиці або профнастилу) від вітру, дощу, попадання пилу, сміття, птахів. Вона перешкоджає розбовтуванню кріплення під час поривів вітру, тому її ще називають вітровою планкою. Одночасно, така планка виконує декоративну функцію, надаючи акуратного та завершеного вигляду споруді.
- Призначена для захисту від попадання опадів та вологи між покрівельними стиками та у підпокрівельний простір. Дана планка необхідна у разі багаторівневої покрівлі або якщо до будівлі примикає інша споруда, є вентиляційна шахта або димар. Можливо двох видів – зовнішня і внутрішня. Перша приховує стики кутів металочерепиці або профнастилу і кріпиться зверху покрівельного покриття, друга необхідна, наприклад, для відведення води в місцях примикання покрівлі до димаря або стіни і монтується під покрівельним покриттям.
- Служить для захисту фронтальних (лобових) карнизних площин та всієї кроквяної дерев'яної системи від опадів, бруду, сміття. Монтується до решетування ще до монтажу листів покрівельного матеріалу (наприклад, металочерепиці) і, таким чином, оберігає від бічного попадання вологи під покрівлю.
- Лобова планка. Такий вид планок необхідний збереження герметичності покрівлі і підпокрівельного простору. Використовується для покриття лобової дошки.
Існують також стінові (як прямі, так і фігурні) планки, кутові планки, планки внутрішнього стику, крапельники (планки із загинами для відведення талого снігу, дощової води тощо).
- В окремий клас можна виділити такий важливий елемент, як розжолобка. Вона встановлюється на стиках двох скатів і використовується для відведення зайвої вологи з підпокрівельного простору до жолобів та водостічної системи. Ендова може бути внутрішньою (нижньою) та зовнішньою (верхньою). Нижня розжолобка монтується ще на етапі, що передує укладання покрівельних листів, а її призначення - захищати стики покрівлі від попадання води. Верхня розжолобка, навпаки, монтується зверху на покрівельне покриття (над листами профнастилу або металочерепиці). Вона виконує відразу кілька функцій: декоративну (приховує місця внутрішнього з'єднання листів покрівельного покриття) та захисну (направляє воду, що стікає з покрівлі, до зливного центрального жолоба).
- Снігозатримувачі
Такі елементи особливо потрібні у відповідних кліматичних зонах, де випадає велика кількість снігу. Використання снігозатримувачів є обов'язковим стандартом для двосхилих дахів у європейських країнах. Їх завдання – убезпечити від можливого сходу лавини снігу людей, саму покрівлю, будівлю, все, що знаходиться на землі під даною ділянкою покрівлі, а також утримати елементи покрівлі, які можуть відірватися внаслідок опадів, сильних поривів вітру, тиску снігової маси. Як правило, такий бар'єр кріпиться на певній відстані від карниза, а при довгому схилі даху можливе встановлення ще одного, додаткового, ряду снігозатримувачів. Сьогодні існує досить широкий вибір різних моделей снігозатримувачів - трубчасті, точкові, пластинчасті або ґратові. Кожен із цих видів має свої особливості кріплення та розташування на покрівлі. Віддавати перевагу слід тому різновиду, який найкраще зможе витримати можливе снігове навантаження в конкретному проекті споруди.
Допомогти визначитися і зробити правильний вибір можуть фахівці, які добре знаються на облаштуванні покрівлі та матеріалах для неї. У компанії «Сталевий світ» вам не тільки запропонують якісні покрівельні матеріали, але й підберуть повний комплект необхідного добору, щоб ваша покрівля або будівля мали гарний, завершений вигляд та були для вас надійною фортецею, де завжди затишно, тепло та комфортно.