Снігозатримувач
Снігові зими з невеликими морозами – мрія кожної дитини та дорослої, адже можна грати у сніжки, кататися на лижах, санчатах та ліпити сніговиків. Але при всій своїй красі сніг є великим головним болем для власників приватних будинків. Велике скупчення на даху може призвести до її пролому або пошкодження елементів зливної системи, а також є небезпечним для життя і здоров'я людини у разі різкого сходження снігових мас. З давніх-давен люди боролися з цією проблемою і встановлювали на покрівлю дерев'яні колоди, але сьогодні промисловість пропонує більш естетично привабливі та ефективні пристосування для утримання снігових пластів, що накопичилися. Снігоутримувач – це планка, яка створює захисний бар'єр від різкого падіння снігової маси зі схилу покрівлі, при цьому оберігає жолоби водостічної системи від снігового завантаження, запобігає лавиноподібному падінню снігу з покрівлі, яке може дуже сумно закінчитися. Завдяки системі снігозатримання частина снігу, що накопичився, скочується невеликими порціями, а частина утримується в стабільному положенні і з настанням тепла перетворюється на воду. Сьогодні на ринку представлений великий вибір пристроїв, що забезпечують снігозатримання, що відрізняються не тільки за конструкцією та матеріалами, з яких вони виготовлені, а також мають різні ціни.
Снігозатримувачі на дах: види, характеристикиСнігозатримувальні системи представлені в магазинах у Києві, Харкові та інших містах України у безлічі різновидів: снігостопори, снігоупори, снігоблокуючі огорожі, снігобар'єри та снігорізи. Призначення вони одне – боротьба зі сніговими накопиченнями на даху, але методи різні. Так, снігобар'єри або снігоогороджувальні блоки повністю затримують сніговий шар, який потім поступово тане природним шляхом. З їх установкою виключено навіть часткове сходження снігу. Снігоріз (підкова снігозатримувача) є одночасно декоративним та функціональним елементом покрівельного покриття. На відміну від планки снігозатримувача підкова не затримує сніг на даху, а при сходження розрізає його на дрібніші частини, запобігаючи можливості заподіяння великої шкоди.
При виборі важливо звертати увагу не тільки на форму, а й на матеріал, з якого ці вироби виготовлені, тому що снігозатримувач піддаватиметься досить великим навантаженням. Залежно від конструкції та самого механізму снігозатримання, вироби бувають:
- трубчасті - складаються з кронштейнів і металічних труб діаметром 15-30 мм, розташованих паралельно один до одного; такі системи підходять для дахів з будь-яким кутом худоби;
- гратчасті - на кріпильні елементи встановлюють ґрати або сітки з металу, які частково стримують сніг залежно від розміру отворів у ґратах;
- кутові (пластинчасті) - є ідеальним варіантом снігостримуючих пристроїв для дахів з металочерепиці або профнастилу, представляють собою жолезну пластину, яка зігнута у формі кутка.
Є ще один вид - це точкові снігозатримувачі (бугелі), але їх слід використовувати лише як додатковий елемент захисту для будь-якої з перепечених систем сховища, адже через невелику висоту вони можуть.
Переваги встановлення снігозатримувачів на металочерепицюСнігозатримувальні механізми виконують низку важливих завдань:
- роблять процес збирання снігу з покрівлі простим;
- захищають від безконтрольного падіння снігових мас;
- уберігають покрівельне покриття від сильних поривів вітру;
- перешкоджають швидкому засміченню водостоків;
- забезпечують захист фасаду будівлі та життя мешканців;
- уберігають дах від подряпин та інших ушкоджень, які може заподіяти сніжно-крижана маса.
В інтернет-магазині "Сталевий світ", де продаються якісні будматеріали власного виробництва, можна купити високоміцні снігозатримувачі для даху з металочерепиці та профнастилу, ціна яких доступна, оскільки не містить націнок посередників, та замовити їх доставку в будь-який регіон України: Київ, Харків , Дніпро. Технічні характеристики снігозатримувачів, що реалізуються: довжина 2000 мм, розгортка 312 мм, варіанти покриття сталі: Zn (цинк) Polyester, Polyester Matt, товщина використовуваної сталі 0,4-0,5 мм.