Кріплення
При будь-якому будівництві потрібна величезна кількість різних будівельних матеріалів. На цьому фоні елементи кріплення можуть здатися краплею в океані. Однак далеко не всі розуміють, що ці маленькі деталі можуть стати як запорукою великого успіху, так і причиною невдачі будівництва об'єкта в цілому. Оскільки саме від якості, надійності та грамотного технологічного з'єднання кріплення згодом залежатиме зовнішній вигляд, довговічність та безпека споруди у процесі його експлуатації.
Покрівельні шурупиМеталеві будматеріали (профнастил, металочерепиця) є сьогодні широко затребуваними в різних сегментах будівельної індустрії. З їхньою допомогою зводяться цілі комплекси споруд, каркасні будівлі, огорожі та багато іншого. Не менше вони поширені і при влаштуванні покрівлі, яка є одним із найбільш відповідальних елементів при спорудженні будь-якої будівлі. Для такого типу матеріалів існують спеціальні елементи кріплення, які забезпечують міцність їх з'єднання і довговічність. Це так звані покрівельні шурупи (метизи), які розроблені спеціально для металоконструкцій і дозволяють, наприклад, надійно закріпити покрівлю на решетуванні. Не менш важливо використовувати якісне кріплення і при монтажі додаткових елементів, наприклад, снігозатримувачів, які особливо піддаються навантаженням.
Покрівельні саморізи є окремим видом шурупів, призначених спеціально для кріплення профлиста або металочерепиці до жорсткої стійкої основи (металу або дереву). Такі шурупи оснащені спеціальним «наконечником» для зручнішого свердління: вони не потребують попереднього свердління отворів під «шуруп», оскільки їх конструкція дозволяє легко і м'яко входити в дерево, «як по маслу». А закріплюються вони швидко та надійно за допомогою шуруповерта.
Покрівельні шурупи зазвичай виробляють з легованої сталі, оцинкованої електролітичним способом. Найчастіше капелюшок і верхня частина «ноги» металовиробу вкриті полімерною фарбою. Це, по-перше, робить саморізи та простір під ними стійким до корозії, ультрафіолету, температурних перепадів. По-друге, таке рішення дозволяє урізноманітнити процес зведення конструкції з естетичної точки зору - забарвлення металовиробів стандартизовані з таблицею-каталогом RAL, а значить, їх можна підібрати в точній відповідності до кольору основного матеріалу (для покрівлі або огорожі).
Як розрізняють покрівельні шурупиСлід пам'ятати, що елементи кріплення можуть відрізнятися розмірами, жорсткістю, перерізом різьби, діаметром та іншими параметрами. Вибираючи їх, треба також враховувати, з якими матеріалами з'єднуватиметься профнастил або металочерепиця (наприклад, з жорстким металом або в'язкими деревиною, пластиком). Метизи можуть «утоплюватися» в матеріал при закручуванні або володіти збільшеним капелюшком, якщо саморіз оснащений шайбою ущільнювача з гумовою прокладкою. До речі, саме шайба гарантуватиме герметичність, а саморіз – гарне прилягання до металевого листа – тобто працювати вони повинні у зв'язці.
Крім розмірів, покрівельні шурупи розрізняють за формою капелюшки. Вона може бути:
- з гранями, під спеціальний ключ (наприклад шестигранний);
- стандартна, під звичайну викрутку (з хрестоподібним або плоским перерізом).
Залежно від поверхні кріплення металовиробу можуть мати різну частоту перерізу (різьблення). Наприклад, покрівельні шурупи по металу мають більш високу щільність різьблення, ніж ті, що застосовуються для дерева.
Взагалі ж якісне кріплення має мати цілу низку характеристик, знати які в комплексі можуть виключно професіонали. Серед них – компанія «Сталевий світ», співробітники якої допоможуть вам не розгубитися у різноманітності кріпильних елементів, що пропонуються на сучасному ринку та вибрати дійсно якісну продукцію, яка ніколи не підведе.