Система водопостачання
Будь-яка будівля чи споруда під час експлуатації піддається впливу вологи – снігу, дощу, талої води. Від її грамотного та своєчасного відведення найчастіше залежить міцність та довговічність всього будинку. Адже надлишки водяних мас можуть не тільки псувати покрівлю та підпокрівельний простір, а й підмивати фундамент, підвальні та цокольні приміщення, накопичуватися в стінових зазорах, створювати вогкість у горищних приміщеннях та споруді в цілому, тим самим поступово руйнувати всю конструкцію будівлі. Щоб уникнути таких проблем встановлюють водостісну систему, головне завдання якої - збирати воду, що накопичується, з подальшим її відведенням в дренаж або на грунт. Крім цього, система водостоку обов'язково містить у собі елемент естетики, виконуючи декоративну функцію. Вона повинна поєднуватись з елементами покрівлі та будівлі за технічними параметрами, а також гармонувати з архітектурним ансамблем споруди загалом, доповнюючи його екстер'єр оригінальними та ексклюзивними особливостями.
Елементи водостічної системиВодостічна система Київ може монтуватися як по зовнішній поверхні будівлі, так і всередині неї, встановлюватися в новобудовах або старих будинках при їх реконструкції. Сучасні матеріали роблять водостічні системи легкими та функціональними, а також дозволяють освіжити зовнішній вигляд будь-якої будівлі, зробивши її більш симпатичною зовні. У комплектацію водостічної системи зазвичай входять такі елементи: ринви, замки, воронки і заглушки для них; фітинги; кронштейни; зовнішні та внутрішні кути для ринв, водостічні труби (з кріпленнями до поверхні будівлі) та їх відведення; тримачі жолобів та труби; коліно; обмежувачі переливу кута ринв.
Види водостічних системВибір водостічної системи, як правило, визначається матеріалом покрівлі та загальним оформленням споруди. Сучасні водостічні системи можна класифікувати на великі групи по матеріалу, з якого їх виготовляють:
- метали та їх сплави, наприклад оцинкована сталь з покриттям з полімерів, нержавіюча сталь, титано-цинковий сплав, алюміній і т.д;
- пластикові – з полівінілхлориду (ПВХ).
Кожна група матеріалів має певні переваги і недоліки, і однозначно сказати, якій водостічній системі слід віддати перевагу в конкретному випадку, складно. Все залежить від матеріалів покрівлі, стін, загального дизайну споруди та смаку власника. Наприклад, металевий водосток добре підійде до фальцевої покрівлі або даху з металочерепиці та профнастилу. Водостік із ПВХ також підійде для цих дахів, а ще він добре виглядатиме в компанії з натуральною черепицею.
До переваг обох видів водостічних систем можна віднести високу міцність і довговічність, пожежну безпеку, точність з'єднання елементів, широку кольорову гаму, стійкість до корозії, ультрафіолетового впливу, простоту у догляді та експлуатації. Якщо покриття високої якості, воно забезпечує безперешкодний стік води та проходження сміття поверхнею покрівлі. Обидва види матеріалів добре протистоять деформуванню, проте металева покрівля чутливіша до подряпин (на пластиці вони практично не помітні, крім того, подряпини на металі можуть призвести до кородування). І металева, і ПВХ-системи стійкі до температурних перепадів. Однак металевий водосток справляється з цією проблемою краще: при зміні температури лінійні розміри водостічної системи з металу практично не змінюються на відміну від лінійних розмірів системи з пластику. Задля справедливості відзначимо, що такий недолік водостоку з полівінілхлориду легко компенсується установкою спеціальних розширювальних елементів при його монтажі. Крім того, пластикові водостічні системи краще поглинають шум і дешевше за металеві. Останній фактор може бути вагомим аргументом на їхню користь. Пластикова система також чудово вирішує проблему складних покрівель, що мають перепади висот, непрямі кути та інше.
Водостічна система Rainwayp align="justify"> Особливе місце серед видів водостічних систем займає система Rainway, створена з урахуванням українських реалій (кліматичних факторів, архітектурних особливостей, ландшафту і т.д.). Вона виготовлена з високоякісного пластику (ПВХ) за інноваційною технологією коекструзії, що дозволяє надати водостоку максимально ефективних характеристик. Ця технологія передбачає виробництво всіх елементів системи Rainway із спеціального тришарового матеріалу. Головна його перевага – добавки зовнішнього шару, які надійно захищають систему від температурних перепадів та впливу ультрафіолету, а також надають всьому водостоку бездоганного зовнішнього вигляду. До складу середнього шару входить повторно перероблений ПВХ, завдяки чому конструкція стає більш міцною та ударостійкою. Третій, внутрішній шар, характеризується не тільки підвищеною міцністю, але й ідеально гладкою поверхнею стінок жолобів та труб, що сприяє кращому відведенню грязьових потоків, води, різного сміття, листя.
Система Rainway має низку переваг, зокрема, вона успішно проходить «випробування старінням» (це робиться штучно, на стадії виробництва). Такі водостоки добре витримують температурні перепади, вогнестійкі, екологічні та мають досить широкий вибір колірних варіацій. З їх допомогою можна створювати будь-які, у тому числі складні та багаторівневі конструкції.
Для монтажу системи Rainway використовуються спеціальні ущільнювачі, виготовлені з каучуку із закритопористою структурою. Такі «гумки» мають більшу ширину, ніж у звичайних пластикових водостічних системах, більш високу стійкість до зовнішніх впливів, затвердіння, старіння, а також мають підвищені ущільнювальні якості. Вони нетоксичні, прості у монтажі та демонтажі.
Рекомендації щодо вибору водостічної системиЯкщо ви вирішили купити водостісну систему, крім зовнішнього вигляду зверніть увагу на ряд моментів, а саме:
- перевірте наявність у комплектації всіх потрібних елементів водостічної системи;
- пам'ятайте, що монтаж ринв проводиться до встановлення покрівельного покриття, а монтаж водостічних труб – після;
- врахуйте кліматичні особливості регіону, зокрема середньорічну кількість атмосферних опадів;
- зверніть увагу на кут схилу даху, його конфігурацію та покрівлю. Їм чітко повинні відповідати розміри елементів водостічної системи (труб, жолобів) та їх кількість. Із загальною площею схилу даху повинна поєднуватися пропускна здатність самих труб та жолобів. Наприклад, якщо скат < 100 м2 система водовідведення може бути меншого розміру, якщо скат > 100 м2, то водостічна система повинна мати більший діаметр труб і жолобів;
- пам'ятайте, що при зовнішньому водостоку відстань від труби до стіни має бути як мінімум п'ять сантиметрів, а ухил ринв – близько двох міліметрів на погонний метр;
- стежте за максимальним поєднанням кольорової гами водостічної системи з кольором покрівлі;
- правильно розрахуйте кількість елементів та параметри водостічної системи ще на етапі її проектування.
Від того, наскільки грамотно спроектована водостічна система на початковому етапі, залежить її подальше функціонування. Щоб вона не давала збоїв та була надійною, краще довірити цей процес професіоналам своєї справи. Фахівці компанії «Сталевий світ» підберуть необхідну водостісну систему в Україні, виходячи з конкретно ваших умов та можливостей. Ми врахуємо особливості конструкції покрівлі та всієї будови, допоможемо в комплексі підібрати все, починаючи від необхідного покрівельного матеріалу і закінчуючи комплектуючими системи водостоку, що ідеально поєднуються з покрівлею кольором, розмірами та іншими параметрами. Будьте впевнені, що співпрацюючи з ТОВ «Сталевий світ» у вашому будинку буде сухо та тепло, а сира погода залишиться далеко за його межами.